czwartek, lipiec 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 12 marzec 2012 12:05

Granaty w słubickim lesie

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Granaty w słubickim lesie policja.pl

Policjanci ze Słubic zabezpieczyli pięć granatów moździerzowych pochodzących z czasów II wojny światowej. Na niebezpieczne znalezisko przypadkowo natknął się obserwator przyrody, który powiadomił o wszystkim Policję. Niewybuchy były… porozwieszane na drzewach.

 

Dyżurny słubickiej komendy otrzymał zgłoszenie o odnalezieniu w rejonie rezerwatu przyrody „Łęgi” koło Słubic granatów moździerzowych. We wskazane miejsce udał się policjant przeszkolony w zakresie rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Ustalił on, że odnalezione przedmioty to pięć granatów moździerzowych kalibru 80 mm, z okresu II wojny światowej.

Policyjny pirotechnik zabezpieczył miejsce do czasu przybycia saperów z jednostki wojskowej w Krośnie Odrzańskim. Saperzy przewieźli niewybuchy na poligon wojskowy, gdzie zostały zneutralizowane.

Podkreślić należy fakt, że osoba, która znalazła, a następnie porozwieszała na drzewach granaty moździerzowe, wykazała się ogromną nieodpowiedzialnością. Na terenie całego kraju wciąż można znaleźć pochodzące z ubiegłego wieku niewybuchy. Pamiętajmy, że nie wolno ich dotykać, a tym bardziej przenosić w inne miejsce. Teren, na którym zostały znalezione niebezpieczne przedmioty należy oznaczyć i niezwłocznie powiadomić Policję, która zajmie się takim znaleziskiem.

{jumi [*9]}

a