środa, maj 29, 2024
Follow Us
poniedziałek, 12 marzec 2012 10:47

Zatrzymany z 3 kilogramami narkotyku

Napisane przez Komenda Stołeczna Policji / jb.to
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wolscy funkcjonariusze z wydziału patrolowo-interwencyjnego ujawnili w bagażniku mercedesa prawie 3 kg marihuany.

Interwencja zaczęła się od tego, że kierujący na widok radiowozu zaczął uciekać, w pościg za nim ruszyli mundurowi. 25- latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Wczoraj w prokuraturze usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyku oraz posiadania bez zezwolenia amunicji.Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 2 miesiące.

Około godziny 15-ej 10 marca uwagę wolskich policjantów zwrócił kierowca mercedesa. Mężczyzna na widok nadjeżdżającego radiowozu gwałtownie przyspieszył, zaczął uciekać między osiedlowymi uliczkami. Mundurowi nabrali podejrzenia, że mężczyzna może mieć coś na swoim sumieniu, postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Na dawane sygnały świetlne i dźwiękowe kierowca nie reagował. Przy ul. Agawy porzucił samochód i pieszo zaczął uciekać. Natychmiast w pościg za nim ruszyli funkcjonariusze. Po kilkudziesięciu metrach zatrzymali i obezwładnili Grzegorza B.

W czasie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli w bagażniku trzy torby foliowe wypełnione suszem roślinnym. Na miejsce wezwano technika kryminalistyki, który zabezpieczył narkotyki. Przeprowadzane badania wykazały, że jest to marihuana. Waga wykazała prawie 3 kg środka odurzającego.

Policyjnej kontroli poddano również mieszkania zatrzymanego. Tam policjanci zabezpieczyli torebkę z gramem marihuany i nabój.

Wczoraj w prokuraturze rejonowej Grzegorz B. usłyszał trzy zarzuty: posiadania znacznej ilości środków odurzających, posiadania marihuany oraz posiadania bez zezwolenia amunicji. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące 25-latek spędzi w areszcie.

{jumi [*9]}

a