czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 09 marzec 2012 14:58

Wyłudził miliony od państwa

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyłudził miliony od państwa policja.pl

Ostródzcy policjanci na terenie Warszawy zatrzymali Mirosława M., poszukiwanego 7 listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. 42-latek od 9 lat był poszukiwany za różnego rodzaju przestępstwa bankowe, finansowe i podatkowe, które miał popełnić na terenie kraju.

 

Poszukujący Mirosława M. policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Ostródzie ustalili, że mężczyzna może ukrywać się na terenie Warszawy. Funkcjonariusze pojechali do stolicy, gdzie, po dwudniowej obserwacji zatrzymali go w jednym z apartamentowców. Mężczyzna miał przy sobie fałszywe dokumenty, wystawione na polskie i ukraińskie nazwisko. Jak ustalili policjanci, Mirosław M., aby uniknąć odpowiedzialności za popełnione przestępstwa często zmieniał wynajmowane mieszkania, używał różnych numerów telefonów, całkowicie zerwał kontakty z najbliższą rodziną i znajomymi.

Straty wyrządzone Skarbowi Państwa, jak również innym instytucjom i osobom prywatnym, mogą sięgać nawet kilku milionów złotych. Były to m.in. wyłudzenia kredytów bankowych oraz wyłudzenia zwrotów podatków z Urzędu Skarbowego. Zatrzymany mężczyzna na chwilę obecną ma do odbycia karę 6 lat pozbawienia wolności. Grożą mu dodatkowe wyroki.

{jumi [*9]}

a