czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 117.
piątek, 09 marzec 2012 12:56

Z Hiszpanii do polskiej stodoły

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Warte ponad 50 tysięcy złotych bmw, odzyskali policjanci z otwockiego wydziału kryminalnego. Samochód ten w sierpniu ubiegłego roku został skradziony w Hiszpanii, jego odzyskanie było możliwe dzięki informacji z systemu Schengen. Poszukiwany samochód, policjanci odnaleźli w stodole, jednego z gospodarstw na terenie gminy Kołbiel.

Jak głosi komunikat Komendy Stołecznej Policji, policjanci z Otwocka o skradzionym samochodzie, uzyskali informację, dzięki funkcjonującemu również w naszym kraju systemowi informatycznemu Schengen.

Skradzione na terenie Hiszpanii, 12 sierpnia ubiegłego roku bmw, natychmiast zostało zarejestrowane w systemie Schengen. A informacja ta pojawiła się we wszystkich krajach członkowskich.

Policjanci, poszukiwany samochód odnaleźli w stodole, na terenie jednego z gospodarstw. Kryminalni ustalili już, że samochód przez przestępców został wyposażony w dokumentację, która uprawdopodobniła jego legalne pochodzenie, a następnie po „okazyjnej" cenie 50 tysięcy złotych został sprzedany.

W tym przypadku ofiarą oszustwa, padł mieszkaniec gminy Kołbiel. Mundurowi ustalają teraz, kto brał udział w tym przestępstwie, w celu przedstawienia zarzutów i postawieniu tych osób przed obliczem wymiaru sprawiedliwości.

Skradzione bmw zgodnie z obowiązującymi procedurami, zostanie przekazane hiszpańskim przedstawicielom firmy ubezpieczeniowej.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego, po raz kolejny przestrzegają przed takimi zakupami. Niemal identyczna „okazja” na sprowadzone w podobny sposób audi, zdarzyła się kilka miesięcy temu również mieszkańcom powiatu otwockiego.

Pamiętajmy, że gdy nie mamy do końca pewności, co do pochodzenia oferowanego samochodu, czy innego towaru, o swoich ewentualnych wątpliwościach należy wówczas powiadomić najbliższą jednostkę policji.

{jumi [*9]}

a