czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
środa, 07 marzec 2012 10:30

Wyłudziła 5 milionów

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wyłudziła 5 milionów policja.pl

26-letnią oszustkę zatrzymali przemyscy policjanci. Zajmująca się pośrednictwem ubezpieczeniowo-finansowym kobieta ukradła od klientów w sumie co najmniej 5 mln zł prowadząc tzw. piramidę finansową. Grozi jej od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

 

W lutym policjanci z Przemyśla uzyskali informacje o oszustwach ze strony jednego z pośredników ubezpieczeniowo-finansowych, prowadzących działalność gospodarczą w tym mieście. Policjanci ustalili, że 26-letnia kobieta sprzedawała nieistniejący produkt finansowy i przyjmowała pieniądze od klientów firmy ubezpieczeniowej oferując im lokaty o bardzo korzystnym oprocentowaniu. Naruszyła w ten sposób umowę agencyjną i przekroczyła zakres nadanych jej pełnomocnictw. Śledztwo w tej sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Przemyślu i zleciła je do prowadzenia policjantom Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Funkcjonariusze KMP w Przemyślu wspólnie z policjantami z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Rzeszowie zatrzymali 26-letnią mieszkankę powiatu przemyskiego. Podczas przeszukania jej mieszkania zabezpieczono dokumentację. Jak się okazało, kobieta działała od stycznia 2010 roku. Wtedy, rozpoczynając tzw. piramidę finansową, zaczęła przyjmować pierwsze wpłaty i zwracała pieniądze z dużym zyskiem, dzięki czemu liczba klientów znacznie się powiększała. Pieniądze nie były jednak nigdzie lokowane, a zyski klientów kobieta opłacała z pieniędzy kolejnych chętnych. Przyjmowała wpłaty jednodniowe, tygodniowe, miesięczne w kwotach od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych. Pobrane pieniądze wykazywała przed ubezpieczycielem jako swój obrót, od którego otrzymywała prowizję. W sumie pobrała od klientów firmy ubezpieczeniowej kwotę co najmniej 5 mln zł.

Biuro kobiety, w którym znajduje się spora część dokumentacji, zostało zabezpieczone. Policjanci zweryfikują dokumenty ustalając dokładną liczbę poszkodowanych osób. 26-letnia kobieta usłyszała już zarzut oszustwa poprzez przekroczenie zakresu nadanych jej pełnomocnictw, naruszenia umowy agencyjnej i pobierania różnych kwot w ramach ubezpieczenia od klientów firmy ubezpieczeniowej. Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Przemyślu zastosował wobec niej areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy. Kobiecie grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

{jumi [*9]}

a