poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
sobota, 03 marzec 2012 12:53

Po hydrofor i kable Wyróżniony

Napisane przez KSP/ażj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po hydrofor i kable fot. sxc.hu

Czterech mężczyzn postanowiło ukraść pompę z hydroforem i kable. Wpadli przez popłoch.

 

Policjanci z prewencji zatrzymali czterech sprawców kradzieży przewodów elektrycznych. Kilkadziesiąt metrów wypalonych kabli elektrycznych funkcjonariusze znaleźli w workach, które nieśli ze sobą mężczyźni. Trzej nieletni i dorosły przyjechali do Warszawy aby sprzedać kable w skupie złomu. Rafałowi Z. już zostały przedstawione zarzuty, sprawa trzech nieletnich zostanie przesłana do sądu rodzinnego.

Tym razem uwagę policjantów zwrócili czterej mężczyźni, którzy szli ulicą Wóycickiego z wypchanymi workami. Na widok policjantów panowie zaczęli się wyraźnie denerwować. Wówczas funkcjonariusze byli już przekonani, że mężczyźni mają „coś na sumieniu". Niedaleko punktu skupu złomu wszyscy zostali wylegitymowani.

W workach, które mieli ze sobą mężczyźni, mundurowi ujawnili kilkadziesiąt metrów wypalonych kabli elektrycznych. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do bielańskiej komendy. Dochodzeniowcy bardzo szybko ustalili, kto został pokrzywdzony w wyniku tej kradzieży. Wszystko wskazywało na to, że czterej mężczyźni włamali się na posesję przy ulicy Agawy i z budynku skradli hydrofor z pompą o wartości 1200 złotych. Jeszcze tego samego dnia wrócili na posesję i wówczas zabrali około 250 metrów przewodów elektrycznych. U jednego ze sprawców kable zostały wypalone i stamtąd wszyscy pojechali do punktu skupu złomu, aby je sprzedać. Wówczas wpadli w ręce mundurowych.

Cała czwórka została zatrzymana. Sprawa trzech nieletnich zostanie skierowana do sądu rodzinnego. 19-letni Rafał Z. odpowie za kradzież i kradzież z włamaniem. Właściciel wycenił straty na kwotę ponad 2000 złotych. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/18271/Skradli_hydrofor_z_pompa_i_kable.html

{jumi[*9]}

a