wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
poniedziałek, 27 luty 2012 11:11

Napadał na starsze kobiety

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Napadał na starsze kobiety wikimedia commons

Mieleccy policjanci zatrzymali 16-latka podejrzanego o rozboje na kobietach i kradzieże torebek. Młody człowiek usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

Mieleccy policjanci od kilku miesięcy prowadzili czynności w sprawie kradzieży torebek i rozbojów, do których dochodziło na terenie miasta. W wyjaśnienie sprawy zaangażowani byli funkcjonariusze wszystkich pionów mieleckiej policji. Po przeprowadzonych typowaniach policjanci zatrzymali dwóch 16-latków z Mielca, z których jeden okazał się sprawcą kradzieży i rozbojów. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutów 4 rozbojów i 6 kradzieży torebek na tzw. „wyrwę”.

Zatrzymany napadał przede wszystkim na os. Lotników i os. Kusocińskiego, nierzadko bardzo brutalnie – przewracając na ziemię i bijąc leżące starsze kobiety, które broniły swoich torebek. Tylko w lutym dopuścił się 4 takich czynów. Ostatni miał miejsce w środę popielcową, kiedy na mieleckiej Starówce, około 18. zaatakował starszą kobietę idącą do kościoła.

Wczoraj w trakcie przesłuchania nieletni przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie jest wykluczone, że to nie wszystkie czyny, których się dopuścił. Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. Teraz 16-latkiem zajmie się sędzia rodzinny, który zdecyduje o dalszym postępowaniu. Dla osób pełnoletnich kodeks karny za rozbój przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Mielcu.

{jumi [*9]}

a