czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 23 luty 2012 10:24

Niedziela z Violettą Willas

Napisane przez Agnieszka Żądło-Jadczak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bohaterką „Niedzieli z…” w TVP Kultura będzie Violetta Villas, niedawno zmarła polska śpiewaczka. Artystka estradowa o wyjątkowej czterooktawowej skali głosu, osobowość sceniczna przez wielu uważana za legendę polskiej muzyki.

Znany reporter Maks Cegielski przeprowadził rozmowy z Jerzym Danilewiczem i Izą Michalewicz, autorami biografii utalentowanej śpiewaczki – „Villas. Nic nie mam przecież do ukrycia”. Pozostałymi rozmówcami będą – Bogusław Kaczyński i współpracujący z Villas muzyk Ryszard Poznakowski.

W ramach Niedzieli z twórczością Violettą Villas o godz. 17.30 TVP Kultura pokaże recital, w którym artystka zaśpiewała słynne arie operowe i piosenki m. in: „Nie ma miłości bez zazdrości”, „Oczy czarne”, „My heart belongs to daddy” i „L'Amour” z repertuaru M. Monroe.

O godz. 18.30 wyświetlony zostanie reportaż z koncertu Violetty Villas w Ciechocinku – „Violetta śpiewa dla zakochanych”, w którym wykonuje słynne piosenki o miłości. W filmie można obejrzeć sondę przeprowadzoną na ulicach Ciechocinka, w której przechodnie odpowiadają na pytanie „Kto to jest Violetta Villas?”, a następnie widać artystkę rozdającą autografy w swojej garderobie.

Wieczór z Violettą Villas zakończy się o godz. 19.30 zarejestrowanym 2 grudnia 1999 roku koncertem w Teatrze Wielkim w Łodzi. Na scenie wystąpili również solista Teatru Rafał Longan, chór męski składający się z laureatów Szansy na sukces, Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oraz sekcja muzyczna Grzegorza Piotrowskiego. Violetta Villas oklaskiwana przez publiczność zgromadzoną w teatrze wykonała swoje największe przeboje: „Całuj gorąco”, „Oczy czarne”, „Do Ciebie Mamo” i wiele innych.

Emisja 26 lutego, od godz. 17.10, TVP Kultura
{jumi[*7]}

a