sobota, listopad 26, 2022
Follow Us
środa, 22 luty 2012 14:04

Zlikwidowano plantację marihuany

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zlikwidowano plantację marihuany policja.pl

266 krzewów konopi indyjskich zabezpieczyli policjanci w Kozach pod Bielskiem Białą. Zatrzymanemu 27-letniemu właścicielowi uprawy grożą co najmniej trzy lata więzienia.

 

Policjanci z bielskiego referatu do walki z przestępczością narkotykową uzyskali informację, z której wynikało, że w jednym z prywatnych domów w Kozach prowadzona jest nielegalna plantacja marihuany. Podczas przeszukania posesji funkcjonariusze znaleźli w pełni zautomatyzowaną uprawę konopi indyjskich. Rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w sztuczne naświetlanie, nawadnianie i wentylację. Ściany wyłożone były styropianem i specjalną folią zatrzymującą ciepło. Śledczy zabezpieczyli 266 krzaków konopi indyjskich, z których można by było uzyskać co najmniej 10 kg suszu. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkania odnaleźli pół kilograma gotowego już suszu, pozwalającego na sporządzenie około 500 działek dilerskich. Czarnorynkową wartość zabezpieczonych środków odurzających szacuje się na około 400.000 złotych. Uprawa oświetlana i nagrzewana była energią z nielegalnych przyłączy prądu. Obecni na miejscu pracownicy energetyki oszacowali wstępnie straty na około 15.000 złotych.

Zatrzymany usłyszy zarzuty posiadania narkotyków i prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości marihuany. Za przestępstwo to może trafić do więzienia na co najmniej trzy lata. Dzisiaj o jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

{jumi [*9]}

a