poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 21 luty 2012 13:28

Nożownik z Suffolk schwytany

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nożownik z Suffolk schwytany policja.pl

Schwytano Ireneusza M., ściganego Europejskim Nakazem Aresztowania za zabójstwo brytyjskiego jubilera. 28-latek, od trzech lat poszukiwany przez funkcjonariuszy Komendy Głównej, wpadł w Białej Podlaskiej.

 

Z ustaleń brytyjskiej policji wynika, że Ireneusz M. uczestniczył wraz z kilkoma innymi osobami w napadzie na sklep jubilerski w Suffolk. W trakcie zajścia kilkukrotnie zadał cios nożem właścicielowi sklepu. W wyniku odniesionych ran ofiara zmarła. Przez pierwsze dni po popełnieniu przestępstwa Ireneusz M. ukrywał się w okolicznych miejscowościach, po czym postanowił uciec do Polski. Strona brytyjska wydała Europejski Nakaz Aresztowania i natychmiast powiadomiła Komendę Główną Policji.

Miejsce pobytu ściganego ustalili funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań Celowych i Identyfikacji Osób. Wspólnie z komendą wojewódzką w Lublinie i wydziałem kryminalnym z Białej Podlaskiej zorganizowali zasadzkę. Akcja została precyzyjnie zaplanowana - mężczyzna został momentalnie obezwładniony i natychmiast przewieziony do policyjnej jednostki w Białej Podlaskiej. W momencie zatrzymania Ireneusz M. był uzbrojony w nóż, który ukrył za plecami.

Mężczyzna trafił do zakładu karnego w 2009 r. w związku z dokonanymi rozbojami. Policja wysłała za nim list gończy, gdy nie wrócił z przepustki. Policjanci pracujący nad jego sprawą ustalili, że Ireneusz M. uciekł do Wielkiej Brytanii, posługując się fałszywymi dokumentami.

28-letni Ireneusz M. dokończy teraz odsiadywanie wyroku za rozboje w Polsce. Następnie przed sądem w Wielkiej Brytanii odpowie za zabójstwo.

{jumi [*9]}

a