sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 20 luty 2012 13:40

Wpadli z toną tytoniu

Napisane przez As
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wpadli z toną tytoniu policja.pl

Blisko tonę nielegalnego tytoniu o wartości ponad 500 tys. złotych zarekwirowali policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy w Żarach.

 

Podczas przeszukiwania pomieszczeń w jednej z podżarskich miejscowości funkcjonariusze natrafili na kontrabandę ukrytą w zabudowaniach gospodarczych oraz na posesji. Poza pociętym tytoniem bez polskich znaków akcyzy, w ręce policjantów dostały się również elementy maszyn służących do cięcia liści. Skonfiskowane mienie trafiło do policyjnego magazynu, gdzie czeka na decyzję sądu, który może zarządzić jego zniszczenie.

Na miejscu zdarzenia policjanci zatrzymali dwóch braci zamieszanych w produkcję nielegalnych wyrobów tytoniowych. 24- i 36-latek trafili do policyjnego aresztu. Dalsze czynności funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego doprowadziły do zatrzymania trzeciego mężczyzny, który również pracował przy produkcji tytoniu. Wszyscy trzej usłyszeli zarzuty wytwarzania wyrobów tytoniowych o znacznej wartości. Suma poręczeń i zabezpieczeń majątkowych wpłaconych przez podejrzanych sięgnęła 18 tys. złotych.

{jumi [*9]} 

a