poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
poniedziałek, 20 luty 2012 06:01

Polscy policjanci lecą do Kosowa Wyróżniony

Napisane przez policja.pl / Agnieszka Żądło-Jadczak
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Polscy policjanci lecą do Kosowa fot. policja.pl

Z wojskowej płyty Lotniska Warszawa Okęcie do Kosowa, wyleciała pierwsza tura XX rotacji JSPP pod dowództwem podinsp. Ireneusza Sieńko.

 

Komendant Główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński spotkał się z policjantami XX rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji na uroczystej kolacji dzień przed ich wylotem do służby w Misji Unii Europejskiej w zakresie praworządności w Kosowie. Życzył im przede wszystkim spokojnej i bezpiecznej służby oraz szczęśliwego powrotu do kraju. W spotkaniu udział wzięli: Zastępca Komendanta ds. Dydaktycznych Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Jarosław Gałuszka, Dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP mł. insp. Rafał Łysakowski oraz podinsp. Ryszard Bąkowski  z Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych BMWP KGP.

Do kraju powrócili już, po dziewięciu miesiącach służby na terenie Bałkanów, policjanci XIX rotacji JSPP.

Jednostka stacjonuje w Bazie Żandarmerii Włoskiej w Prisztinie, policjanci mają zapewnione pokoje 2-osobowe z klimatyzatorem, stołówkę, siłownię "dom polski". Jednostka jest chroniona służbami wewnętrznymi przez 24 godziny.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 5 listopada 2002 r.w sprawie należności pieniężnych otrzymywanych przez policjantów delegowanych do pełnienia służby poza granicami państwa w kontyngentach policyjnym wraz z późniejszymi zmianami) przysługuje:

Per-diem (środki finansowe na indywidualne utrzymanie policjanta wypłacane przez misję) 90 EUR dziennie, dodatek zagraniczny (np.: policjant - 42,50 PLN, policjant kierowca - 45,00 PLN, specjalista ds. transportu, informatyki, łączności - 47,50 PLN, szef kompanii - 52,50 PLN dziennie).
ryczałt z tytułu delegowania w wysokości kwoty bazowej ustalonej w ustawie budżetowej. Z otrzymywanych środków finansowych (uposażenie lub inne przysługujące należności w kraju) będą potrącane koszty wyżywienia oraz prania, co wyniesie około 12 EUR dziennie.

{jumi[*9]}

a