niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
sobota, 18 luty 2012 20:31

Kontrabanda w audi Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kontrabanda w audi fot. policja.pl

Kierowca audi przewoził 6600 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy, na czym Skarb Państwa mógł stracić nawet 110 tys. zł.

 

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z KWP w Katowicach, wspólnie z funkcjonariuszami z Chorzowa, zatrzymali kierowcę audi, który przewoził 6600 paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. 30-letnim mieszkańcem województwa lubelskiego zajmą się także funkcjonariusze katowickiej Izby Celnej, gdyż Skarb Państwa na nieodprowadzonych podatkach za przemycone papierosy mógł stracić nawet 110.000 zł.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach, współpracując z mundurowymi z chorzowskiej komendy, zatrzymali na „średnicówce" samochód marki Audi A6, którym, jak podejrzewali, mogą być przewożone nielegalne towary. Podczas kontroli pojazdu okazało się, że w jego kabinie oraz w bagażniku znajdują się kartony pełne papierosów. Paczki posiadały jedynie białoruskie znaki skarbowe akcyzy. Samochód został sprowadzony z zagranicy, jednak bez dopełnienia obowiązku celno – skarbowego. Zamiast tego posiadał założone polskie tablice rejestracyjne z innego pojazdu. Dodatkowo znaleziono w nim jeszcze inne krajowe tablice. Po przeliczeniu ustalono, że kontrabanda to 6600 paczek papierosów.

Zajmujący się sprawą funkcjonariusze Izby Celnej w Katowicach oszacowali, że na uszczupleniu podatków Skarb Państwa mógł stracić w związku z tym nawet 110.000 zł. Policjanci ustalają teraz skąd pochodziły nielegalne papierosy i dokąd miały one trafić.

(KWP w Katowicach / mw)

{jumi[*9]}

a