poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 14 luty 2012 16:22

26-latka z lekami na potencję Wyróżniony

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
26-latka z lekami na potencję fot. KSP

500 sztuk tabletek leków na potencję o różnych nazwach oraz laptopa zabezpieczyli funkcjonariusze wołomińskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą w mieszkaniu 26-letniej kobiety z Marek.

 

Funkcjonariusze wołomińskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zauważyli, że na kilku popularnych portalach internetowych ta sama osoba oferuje do sprzedaży różnego rodzaju tabletki na potencję. Cena jednej tabletki kształtowała się na poziomie 25 złotych.

Przepisy regulujące sprzedaż tego typu medykamentów wymagają jednak odpowiedniego zezwolenia. Sprawdzenie sprzedawcy wskazywało, że takiego nie posiada. Tabletki nie dość, że pochodziły z zagranicy, to jeszcze opakowania i ulotki nie były opisane w języku polskim oraz część z nich nie znajdowała się na liście leków dopuszczonych do sprzedaży na terytoriom Polski.

Przeprowadzone ustalenia oraz zebrane dane doprowadziły policjantów do mieszkanki Marek. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 500 sztuk tabletek leków na potencję o różnych nazwach oraz laptopa, za pośrednictwem którego 26-latka dokonywała internetowych transakcji. Karolina D. została przesłuchana, tabletki i laptop trafiły do policyjnego depozytu.

Teraz lekami zajmie się biegły, od jego opinii zależeć będzie, jakie zarzuty może usłyszeć kobieta. Zgodnie z ustawą prawo farmaceutyczne za wprowadzenie do obrotu produktu leczniczego bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

ea/ts

{jumi[*9]}

a