sobota, maj 25, 2024
Follow Us
poniedziałek, 13 luty 2012 08:16

Były mąż...

Napisane przez KSP/ażj
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Były mąż... fot. KSP

65-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego odpowie przed sądem za znęcanie się nad swoją byłą żoną.

 

Mężczyzna został zatrzymany przez dzielnicowego, któremu pokrzywdzona opowiedziała o swoich problemach. Kobieta złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Grodziscy policjanci przygotowali już wniosek o dozór i zakaz zbliżania się sprawcy do zgłaszającej. Za popełnione przestępstwo Zbigniewowi Z. grozi nawet 5 lat więzienia.

Znieważanie, groźby, zakłócanie spokoju w nocy i regularne awantury wywoływane w domu przez byłego męża to sytuacje, które ostatnio spotykały jedną z mieszkanek miasta. Gdy agresywne zachowania nasiliły się, kobieta postanowiła szukać pomocy u dzielnicowego. Po rozmowie ze zgłaszającą policjant szybko zdecydował o zatrzymaniu 65-latka.

Grodziscy dochodzeniowcy zebrali materiały, które potwierdziły popełnienie przez zatrzymanego przestępstwa psychicznego i fizycznego znęcania się nad byłą żoną. Oprócz zarzutów przygotowali też dla mężczyzny wniosek o policyjny dozór. Prokuratura rozpatrzy też policyjny wniosek o zakaz zbliżania się sprawcy do pokrzywdzonej. Za popełnione przestępstwo Zbigniewowi Z. grozi nawet 5 lat za kratkami.

kz/ab

{jumi[*9]}

a