niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
czwartek, 26 styczeń 2012 11:45

Cała Polska szuka Magdy

Napisane przez Hanna Król / http://www.slaska.policja.gov.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cała Polska szuka Magdy fot. http://www.slaska.policja.gov.pl

Policjanci, strażacy i inne służby szukają 6-miesięcznej Magdy, która zniknęła we wtorek wieczorem w Sosnowcu. Według relacji matki, dziecko zostało porwane z wózka.

 Tuż po 18.00 dyspozytor pogotowia ratunkowego powiadomił dyżurnego sosnowieckiej komendy policji o młodej kobiecie, która na ul. Legionów straciła przytomność. Z relacji 22-letniej sosnowiczanki wynikało, że najprawdopodobniej została napadnięta, a gdy się ocknęła, stwierdziła zniknięcie z wózka jej 6-miesięcznej córki Magdaleny. Natychmiast na miejsce skierowano wszystkie dostępne siły. Oprócz sosnowieckich policjantów, do zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań włączyli się zabezpieczający imprezę sportową mundurowi z katowickiego Oddziału Prewencji. Przeczesano rozległy teren wokół miejsca zdarzenia, pobliski park oraz blokowiska. Przesłuchani zostali rodzice dziecka. W środę w poszukiwania włączyli się strażacy, którzy przeszukują nurt i brzegi Czarnej Przemszy płynącej w Parku Sieleckim w Sosnowcu.

Obecnie poszukiwani są świadkowie zdarzenia. Komendant policji w Sosnowcu ustanowił nagrodę w wysokości 5 tys. zł za pomoc w odnalezieniu dziecka. Wszystkie osoby, które przebywały około 18.00 na ul. Legionów, widziały osobę z podobnym dzieckiem, lub mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt z sosnowieckimi policjantami – tel. 32 296 12 55, lub z najbliższą jednostką policji – tel. 997.

Rysopis dziecka:

wzrost ok. 60-70 cm, oczy kol. ciemnozielonego (oliwkowe), widoczna wyrzynający się ząb - dolna jedynka, włosy bardzo krótkie – niemowlęce – kol. ciemnobrązowego wytarte z tyłu głowy.

Dziecko ubrane było w:

różową czapkę z białym trójkątem z przodu, dwuczęściowy pluszowy komplet kol. beżowego zapinany na zamek, spodnie w tym samym kolorze, białe rękawiczki. Wraz z dzieckiem zniknął kocyk kol. różowego w różnokolorowe misie.

a