czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 07 grudzień 2011 15:08

Tydzień pod znakiem tańca

Napisane przez asz
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Warszawska Noc Tańca 2011 Warszawska Noc Tańca 2011 materiały organizatora
W tym tygodniu w Warszawie będzie bardzo tanecznie. Czekają nas trzy taneczne imprezy: premiera spektaklu "Dance (Rafał)" Daniela Almgren Recéna, trzecia edycja Warszawskiej Nocy Tańca oraz spektakl Jérôme Bela „The Show Must Go On".
Wszystkie imprezy organizowane są w ramach projektu "Warszawska Scena Tańca". Premiera pierwszego spektaklu odbędzie się już jutro w Centrum Sztuki Współczesnej. Tancerz Rafał Dziemidok na oczach widzów zaprezentuje swoją osobistą, taneczną wypowiedź. Nie ma tu z góry przygotowanej fabuły, za to jest spontaniczna ekspresja artysty. Dla niego najważniejsza staje się relacja między ciałem, ruchem a otoczeniem. Przedstawienie to jest częścią cyklu ukazującego taniec jako formę sztuki w najczystszej postaci. Do tej pory powstały już dwa spektakle z tej serii - "Dance (Fabián)" i "Dance (Maria)". Każde z przedstawień zawiera w tytule imiona występujących tancerzy.

9 grudnia w Teatrze Studio im. St. I. Witkiewicza będzie można wziąć udział w Warszawskiej Nocy Tańca. Ta trwająca 7 godzin impreza prezentuje najciekawsze wydarzenia taneczne mijającego sezonu. Będzie więc można zobaczyć projekty choreografów ze stolicy – zarówno w formie pełnych przedstawień, jak i miniatur choreograficznych. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2007 roku. Od tego czasu Warszawska Noc Tańca przyciąga coraz więcej widzów.

Ale to nie koniec tanecznych atrakcji w tym tygodniu. W sobotę w Teatrze Dramatycznym będzie można zobaczyć spektakl Jérôme Bela „The Show Must Go On". Artysta bierze na warsztat przeboje muzyki pop. Dwudziestu warszawskich performerów na scenie sprawi, że na tym spektaklu na pewno nikt nie będzie się nudził. To przedstawienie to jeden z największych sukcesów artysty z Francji.

Tanecznych wrażeń w tym tygodniu na pewno nie zabraknie. Już w najbliższy czwartek, 8 grudnia o godz. 19 odbędzie się spektakl Daniela Almgrena Recéna "Dance (Rafał)" w Centrum Sztuki Współczesnej. Dzień później od godz. 17 do 24 w Teatrze Studio będzie miała miejsce Warszawska Noc Tańca 2011. A 10 grudnia (sobota) o godz. 19 będzie można zobaczyć przedstawienie "The Show Must Go On" Jérôme Bela. Organizatorem projektu "Warszawska Scena Tańca" jest Fundacja Ciało/umysł. Szczegółowe informacje o wszystkich nadchodzących imprezach znajdziecie na stronie: www.cialoumysl.pl.

{jumi [*8]}

a