czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

poniedziałek, 05 grudzień 2011 09:46

Satyra polityczna w Warszawie

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Marek Majewski Marek Majewski materiały organizatora
Brakuje Ci satyry politycznej z prawdziwego zdarzenia? Warszawskie domy kultury zapraszają na kabarety w starym stylu – z wierszem, piosenką i skeczem.
Jeśli nie bardzo odpowiada Ci klimat telewizyjnych programów satyryczno-politycznych, możesz wziąć udział w czymś zupełnie innym. Już w najbliższy wtorek w Służewieckim Domu Kultury odbędzie się Kabaret Satyry Politycznej. Nie omija on szerokim łukiem poezji, monologu, czy piosenki kabaretowej w dawnym wydaniu.

A niecały tydzień później w Domu na Smolnej, czyli w Domu Kultury Śródmieście odbędzie się Giełda Satyry Politycznej, czyli cykliczna już impreza, na której poeci i bardowie reagują na bieżące wydarzenia z życia społeczno-politycznego i komentują je w wierszach, skeczach czy piosenkach. Obie akcje prowadzone są przez Marka Majewskiego – barda i autora poetyckich felietonów.

Kabaret Satyry Politycznej będzie miał miejsce w Służewieckim Domu Kultury na ul. Puławskiej 255 (wejście od ul. Bacha) w Warszawie. Na scenie 6 grudnia (wtorek) wystąpią m.in. Tomasz Szwed i Grzegorz Walczak. Start o godz. 19.30. Wstęp wolny. A Giełda Satyry Politycznej odbędzie się 12 grudnia (poniedziałek) o godz. 19. Ta cykliczna impreza odbywa się w Domu Kultury Śródmieście w Al. Jerozolimskich 2. Bilety są po 10 zł.

{jumi [*8]}

a