czwartek, luty 02, 2023
Follow Us

Nawrocki

piątek, 02 grudzień 2011 10:25

Zrewidujmy sztukę

Napisane przez Ewa Neked
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Re:wizje 2010 Re:wizje 2010 materiały organizatora

Już po raz piąty w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się multidyscyplinarny przegląd sztuki "Re:wizje". Podczas tegorocznej edycji wspólnie z zaproszonymi artystami możemy zastanowić się nad głównym tematem festiwalu "Po co nam sztuka?"

Po raz pierwszy artystyczny przegląd "Re:wizje" ma bowiem temat przewodni. Razem z poszczególnymi twórcami i grupami artystycznymi organizatorzy chcą rozważyć kondycję współczesnej sztuki niezależnej, sytuację artystów oraz widzów. Projekt ma więc nową nazwę, a także zmieniony kształt. Nie zmienia się jedno - tak jak w poprzednich czterech latach organizatorzy zapoznają warszawiaków z niezależną sceną artystyczną – do nietypowej przestrzeni PKiNu zapraszają niezależne grupy artystyczne i organizacje zajmujące się sztuką. 

W tym roku pokazy, spektakle i inne formy artystyczne, które zobaczymy w Pałacu to te projekty, których Warszawa jeszcze nie widziała, bo nie miała ku temu okazji. Sztuka jest bowiem często nieobecna w naszym codziennym życiu lub też niezauważalna ze względu na brak reklamy. Tegoroczna edycja festiwalu to również możliwość uczestniczenia w otwartych próbach, spotkaniach z niezależnymi twórcami oraz okazja do obejrzenia projektów "work in progress". W tym roku inicjatywy, które wnoszą coś nowego do współczesnej sztuki, wybierali m.in. Michał Piróg, Bartek Chaciński, Anna Smolar i Maria Seweryn.

Szczegółowy program przeglądu "Re:wizje sztuki 5" znajdziecie na stronie www.rewizje.pl. Festiwal odbędzie się 3 grudnia (sobota) w godz. 16-24 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (wejście od ul. Marszałkowskiej).

{jumi [*8]}

a