poniedziałek, luty 06, 2023
Follow Us

Nawrocki

czwartek, 01 grudzień 2011 11:09

Bolek i Kwiatkowska jak magowie Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Arcanum to odkrywanie tajemnic, informacji tylko dla wtajemniczonych. Tym razem będą to tajemnice wypływające z 12 oryginalnych refleksji Juliusza Erazma Bolka, celnie skomentowanych przez grafiki Luizy Kwiatkowskiej. Wystawę słowno-plastyczną można oglądać od 6 grudnia w Tabu Club w Warszawie.

Nowe przedsięwzięcie to już siódmy wspólny projekt spółki artystycznej Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka, w którym łączą oni słowa z grafikami. Te wspólne poszukiwania od 2007 roku spotykają się z rosnącym zainteresowaniem publiczności. W poniedziałek 5 grudnia 2011 roku o godz. 19.00 w Tabu Club ul. Merliniego 4 w Warszawie nastąpi otwarcie wystawy Arcanum autorstwa Luizy Kwiatkowskiej i Juliusza Erazma Bolka. W czasie wernisażu będzie tez miała premiera kalendarza ściennego Polskiego Druku pod tym samy tytułem. W trakcie imprezy odbędzie się także koncert zespołu Lady Aarp czyli występ Kasi Kolbowskiej & Sebastiana Witkowskiego, którzy są zaprzyjaźnieni z twórcami wystawy i kalendarza.

Luiza Kwiatkowska zajmuje się formami wizualnymi. Absolwentka Wydział Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pracę dyplomową obroniła w pracowni plakatu u profesora Mieczysława Wasilewskiego. Lubi robić to, co ją fascynuje. Forma jest dla niej materiałem, z którym można robić prawie wszystko. Zajmuje się między innymi malarstwem, grafiką, rysunkiem, projektowaniem graficznym, fotografią i montażem wideo. Podczas powstawania obrazów ruchomych, głównie wideoklipów oraz krótkich form filmowych zajmuje się całością danego utworu, od scenariusza poprzez statystowanie, montaż, produkcję i reżyserię. Zrobiła kilka teledysków, dla zespołu Komety („W dżinsach i swetrze", „To samo miejsce", „Kieszonkowiec. Darek 2006", „Blue Moon", „Nuda, nuda, nuda", „Wyglądasz źle") oraz do piosenki „Different" z repertuaru Indii Czajkowskiej.

Więcej na: www.luizakwiatkowska.com

Juliusz Erazm Bolek laureat „Złotego Pióra" – nagrody Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO. Uprawia poezję miłosną, filozoficzną, refleksyjną, oraz satyryczną. Autor kilku tomów poezji. Główne książki w jego dorobku: „Prywatne zagrożenie", „Skróty Szaleństwa", „Serce błyskawicy", „Ars poetica", „Sekrety życia. Kalendarz poetycki", „Staccato", „Sens-or", „Abracadabra" i album plakatów poetyckich „Och! Ziemio Ty Moja". Jego twórczość została przetłumaczona na 30 języków świata.

Więcej na www.bolek.art.pl

Lady Aarp to duet - spotkanie muzycznych osobowości Kasi Kolbowskiej i Sebastiana Witkowskiego oraz harmonia niezwykłych instrumentów - harfy celtyckiej i komputera. Dzięki magicznemu połączeniu jednego z najstarszych instrumentów świata, wywodzącego się od łuku, z syntetycznym narzędziem przyszłości, zespół jest zjawiskiem unikatowym, pionierskim, w swej istocie nowatorskim i rewolucyjnym. Zespół był doskonale przyjęty na wielu koncertach i festiwalach, między innymi „Heineken Open'er" (Gdynia 2009 r.), „Port Wrocław" (Wrocłw 2009 r.), „Ambient Festival" (Gorlice 2008 r.), „Firmament Festival" (Kielce 2008 r.), „Warsaw Electronic Festival" (Warszawa 2007 i 2009 r.), „Free Form Festival" (Warszawa 2007 r.), „Transvizualia" (Gdynia 2007 r.), „Siedem Mostów Głównych" (Warszawa 2006 r.), „Wisłostrada" (Warszawa 2006 r.), „Festiwal Sztuk" (Szczecin 2006 r.)

Arcanum

poniedziałek o godz. 19.00 5 grudnia 2011 roku
Tabu Club ul. Merliniego 4, Warszawa
(Mokotowska Fundacja Warszawianka - Park Wodny)

{jumi [*8]}

a