niedziela, luty 05, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 30 listopad 2011 06:58

Kabaret Pod Bańką w Domu Kultury Świt Wyróżniony

Napisane przez
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jedyny polski kabaret, który wystąpił na oficjalnym Kongresie Galowym podczas Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, 2 grudnia zaprezentuje się warszawskiej publiczności.

 


Kabaret „Pod Bańką" to zespół działający od 18 lat w Toronto, gdzie gromadzi podczas każdego występu ponad 600 osób. Występuje również w innych miastach Kanady, Stanów Zjednoczonych oraz jako pierwszy kabaret działający po drugiej stronie Atlantyku koncertuje w Polsce. Od 15 lat, w styczniu każdego roku Kabaret „Pod Bańką" organizuje Polonijny Kabareton, na który zaprasza grupy kabaretowe z innych ośrodków polonijnych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych oraz gości z Polski.

 

Kabaret „Pod Bańką" posiada 60 programów premierowych, czyli ponad 150 godzin nieustannego śmiechu. Kabaret „Pod Bańką" charakteryzuje elegancja, świetny dowcip, własne aktualne teksty i muzyka oraz różnorodność form scenicznych: od przedstawień kabaretowo-kostiumowych jak „Biesiada z ogniem i Mieciem", „Biesiada u sąsiada a żona na Kubie", kabaretowo-rewiowych jak oparta na piosenkach z lat 20-tych, 30-tych z własnym oryginalnym scenariuszem „Rewia odwołana" do tematycznych spektakli kabaretowych jak: „Z przymrużeniem ucha", „Pójdźmy wszyscy do psychiatry", „Panowie zdrada – jesteśmy w ciupie", „Kto nam UFO?", „ Co nam wszystkim ciąży czyli czekając na rozwiązanie...", „Very,very,very... późne polka show...."

Przebojem ubiegłych sezonów były „Biesiada w PRL-u" i „Party w PRL-u" wielkie widowiska kabaretowo-musicalowe nawiązujące tematyką do peerelowskiej rzeczywistości, a które obejrzało ponad 10 tysięcy widzów.
Zespół otrzymał Nagrodę Dziennikarzy na Przeglądzie Aktorskich Spektakli Kabaretowych "Przewałka 2000" w Szczawnie Zdroju. Porównywany jest do londyńskiego Hemara, doceniany za eleganckie, profesjonalne i twórcze podejście, a także za świetny poziom.

2 grudnia – WARSZAWA
godzina 19:30
Dom Kultury „Świt", ul. Wysockiego 11
Informacje i rezerwacje – tel. 22 811 01 05 lub w sekretariacie Domu Kultury od pon. do pt. w godz. 15:00 – 20:00.
Bilety - 30 zł oraz 25 zł – balkon.
{jumi [*8]}

a