piątek, czerwiec 21, 2024
Follow Us
czwartek, 08 wrzesień 2011 12:54

5-miliardowe obligacje dla PGE

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
5-miliardowe obligacje dla PGE www.sxc.hu

Bank Pekao SA oraz ING Bank Śląski organizują dla PGE Polskiej Grupy Energetycznej program emisji obligacji o łącznej wartości do 5 mld zł.

{jumi [*4]}Będą one emitowane w trybie oferty niepublicznej i będą mogły być dematerializowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz notowane w Alternatywnym Systemie Obrotu organizowanym przez GPW lub BondSpot w ramach rynku Catalyst. Program umożliwia spółce emisję obligacji dyskontowych o terminie wykupu do jednego roku oraz obligacji kuponowych o terminach wykupu od 1 roku do 10 lat. - Firmy coraz częściej wybierają emisje obligacji jako alternatywne do kredytów źródła finansowania. Ważne jest, aby korzystać ze sprawdzonych instytucji finansowych szczególnie przy organizowaniu tak dużych emisji. Jako lider na rynku obligacji średnioterminowych, z 30-proc. udziałem w sektorze, cieszymy się z wybrania naszych usług przez PGE - mówi Andrzej Kopyrski, wiceprezes Pekao SA.

Program emisji dla PGE to kolejny taki projekt realizowany przez Bank Pekao SA. Bank przeprowadził największe rynkowe emisje obligacji w Polsce dla takich podmiotów jak Polkomtel, TVN czy Globe Trade Centre. Pekao posiada również bardzo duże doświadczenie we wprowadzaniu obligacji do notowań na rynku Catalyst. W 2010 i 2011 r. wprowadzono do obrotu 5 emisji na łączną kwotę ponad 1,8 mld zł, między innymi dla Polkomtela o wartości 1 mld zł i Multimedia Polska na 400 mln zł.

{jumi [*9]}

a