środa, luty 01, 2023
Follow Us
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 63.

Nawrocki

poniedziałek, 22 luty 2010 07:39

Fani Piłki nożnej zagrożeni Wyróżniony

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fani Piłki nożnej zagrożeni www.sxc.hu
Pomysłowośc cyberprzestępców nie zna granic, nie uchronią się też miłośnicy footballowej gorączki.

{jumi [*4]}Symantec rozpoczął stałe monitorowanie zagrożeń internetowych związanych ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej. Na specjalnie stworzonej do tego celu stronie internetowej – www.2010netthreat.com – będą publikowane najnowsze informacje, komentarze i porady dotyczące bezpiecznego poruszania się po wirtualnym świecie piłkarskich Mistrzostw Świata w RPA. Na stronie znajdą się także praktyczne wiadomości w postaci łącz kierujących fanów futbolu do turniejowych aktualności, nowinek z boisk czy informacji o biletach.  

„W przeszłości byliśmy świadkami zwiększonej aktywności internetowych przestępców przy każdym większym wydarzeniu sportowym. Podczas olimpiady w Pekinie liczba ataków „phishingowych” wzrosła aż o 66 proc. Mundial, który przyciągnie uwagę ponad miliarda ludzi na całym świecie, może być świetną przykrywką dla nielegalnej działalności tego typu. Dodatkowo poziom zagrożeń jest większy ze względu na nowe połączenie internetowe w regionie – w lipcu zeszłego roku zostały położone kable telekomunikacyjne wzdłuż wybrzeży RPA. W takich wypadkach, zawsze obserwowaliśmy wzrost aktywności hakerów” – powiedział Paul Wood, Senior Analyst w Symantec Hosted Services.

Firma Symantec zainstalowała dodatkowe czujniki monitorujące ruch w sieci w rejonie południowej Afryki. „Dzięki temu, łatwiej będzie nam zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa i na bieżąco informować klientów o pojawiających się niebezpieczeństwach. Zaobserwowaliśmy już pierwsze owoce naszej pracy – nasi partnerzy w Afryce wykryli 27 przypadków złośliwego oprogramowania, którego kod nie został zaobserwowany nigdzie indziej” – dodał Paul Wood.  

Wiele z pośród zagrożeń, z którymi będziemy musieli się zmierzyć w tym roku, będzie powieleniem sprawdzonych schematów. Możemy się spodziewać prób wyłudzeń z wykorzystaniem tak zwanego „przekrętu nigeryjskiego”, ataków typu „phishing”, a także kampanii spamowych. W przesyłanych wiadomościach najczęściej będziemy informowani o specjalnej ofercie czy promocyjnej cenie zakupu np. biletu na mecz. „Zasada jest tutaj prosta, jeśli przesłana oferta wydaja nam się zbyt dobra, żeby była prawdziwa, jest duża szansa, że jej autorem są cyberprzestepcy” – ostrzega Gordon Love, Africa Regional Director w firmie Symantec.  

Strona www.2010netthreat.com jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zagrożeń, jej celem jest pomoc użytkownikom sieci i wzrost poziomu bezpieczeństwa w Internecie.

źródło: Symantec{jumi [*9]}

a