poniedziałek, maj 29, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 10 kwiecień 2021 11:51

TAP AIR Portugal wrócił na trasę Warszawa Lizbona Wyróżniony

Napisane przez JEN/mat.pras
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony mat.pras

Samoloty linii TAP Air Portugal ponownie pojawiły się na warszawskim Lotnisku Chopina. Wraz z powrotem portugalskiego przewoźnika pasażerowie zyskali większy wybór połączeń do Portugalii oraz przez Lizbonę dalszych lotów do Afryki i przez Atlantyk.

Połączenia z Warszawy do Lizbony są realizowane samolotami Airbus A320Neo trzy razy w tygodniu (w czwartki, soboty i niedziele). Przyloty z Lizbony są planowane na 18:15. Zaś wyloty z Warszawy na 19:10. We współpracy portugalskiego przewoźnika z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT, połączenia przez stoleczny port będą oferowane także do największych miast w Polsce, w tym do Krakowa, Poznania, Gdańska i Wrocławia.

– Z radością witamy z powrotem w Warszawie TAP Air Portugal i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć rosnącą liczbę pasażerów latających z naszego lotniska do Lizbony i przez lotnisko Portela do wielu miast obsługiwanych przez TAP – zaznaczył Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie. – Obserwowaliśmy drogę ciągłego rozwoju przewoźnika na naszym lotnisku i jesteśmy przekonani, że ten trend już niedługo powróci – dodał Rudzki.

Dzięki kierukom oferowyanym przez TAP w Lizbonie, polscy pasażerowie mogą również korzystać z atrakcyjnych połączeń do Porto, Algarve i archipelagów Azorów i Madery w Portugalii, a także do Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej oraz Afryki.

Linia TAP Air Portugal stopniowo wznawia swoją działalność i zaplanowała na sezon letni 2021 loty między Portugalią a Brazylią, Stanami Zjednoczonymi, Kanadą i meksykańskim Cancun. Dzięki TAP wiele afrykańskich kierunków, takich jak Wyspy Zielonego Przylądka, Senegal czy Angola, jest również w zasięgu ręki. Jak zaznacza przewoźnik, trasy i loty zostaną dostosowane w zależności od okoliczności.

Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce. W roku 2020 niemal co 3 pasażer portu przesiadał się na dalsze loty. Stołeczne lotnisko generuje największy ruch pasażerski w rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. W sezonie Lato 2021 port oferuje ponad 100 połączeń regularnych i ponad 50 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.

a