sobota, maj 25, 2024
Follow Us
środa, 12 czerwiec 2019 01:46

Nie zostawiajmy dzieci i zwierząt w samochodzie! Wyróżniony

Napisane przez źródło policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie zostawiajmy dzieci ani zwierząt w samochodzie! Nie zostawiajmy dzieci ani zwierząt w samochodzie! Photo by Amruth Pillai on Unsplash

Łódzcy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na parkingu, w zamkniętym samochodzie siedzi mała dziewczynka. Dziadek dziewczynki robił spokojnie zakupy w markecie. Dziewczynka z objawami przegrzania trafiła do szpitala.

Łódzcy policjanci przyjęli zgłoszenie o dziecku zamkniętym w samochodzie pozostawionym na parkingu przy markecie. Na miejscu czekał czterdziestojedno letni mężczyzna, który wskazał auto z małą dziewczynką zamkniętą w środku. Poinformował również funkcjonariuszy że jest tam od dwudziestu minut. Widać było, że dziewczynka jest przytomna, ale bardzo spocona. Funkcjonariusze weszli do marketu i poprosili obsługę o podanie komunikatu. Po chwili na miejscu pojawił się zdziwiony dziadek cztero latki. Mężczyzna początkowo nie chciał iść z funkcjonariuszami do samochodu. Stwierdził, że chce dokończyć robienie zakupów. Po rozmowie z mundurowymi 61-latek zmienił zdanie i otworzył drzwi od samochodu uwalniając dziewczynkę.

Temperatura w zamkniętym samochodzie może na słońcu bardzo szybko osiągnąć 60 stopni celsjusza i więcej. Taka temperatura jest grożna dla życia i zdrowia każdego człowieka. Szczególnie groźna dla małych dzieci.

Stróże prawa wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Podczas wstępnego badania opiekun dziecka uznał, że nie ma potrzeby żeby jego wnuczka pojechała do szpitala. Ostateczną decyzję o zabraniu dziewczynki do szpitala podjął jej ojciec, który pojawił się na miejscu interwencji.

Policjanci apelują NIE ZOSTAWIAJMY DZIECI I ZWIERZĄT W SAMOCHODZIE!!!

Dzieci nie powinno się pozostawiać samych w samochodzie, niezależnie od pory roku. W upalne dni jest to skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Temperatura w aucie wzrasta bardzo szybko i może być zabójcza, nie pomaga zaparkowanie pojazdu w cieniu. Żeby organizm dziecka przestał prawidłowo funkcjonować wystarczy zaledwie kilkanaście, a czasem tylko kilka minut w zamkniętym, przegrzanym samochodzie.

Nie pozostawajmy obojętni, widząc, jak ktoś inny podczas upałów pozostawia w samochodzie dzieci lub zwierzęta.

W sytuacji, w której ustalenie właściciela pojazdu jest trudne lub niemożliwe, nie bójmy się wybić szyby. W sytuacji gdy istnieje zagrożenie zdrowia, życia ludzkiego lub też dłuższe pozostawanie zwierzęcia w aucie zagraża jego życiu, mamy prawo użyć wszelkich środków.

Jeżeli jednak nie mamy odwagi zareagować w zdecydowany sposób, o zaistniałej sytuacji poinformujmy niezwłocznie odpowiednie służby.

Pamiętajmy - dziecko które śpi lub jest za małe nie przypomni nam o swej obecności!

a