niedziela, lipiec 21, 2024
Follow Us
czwartek, 06 czerwiec 2019 13:38

Mamuka K podejrzany o zabójstwo już w Łodzi Wyróżniony

Napisane przez policja.pl/Red
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Mamuka K 40 Gruzin podejrzany o zabójstwo Mamuka K 40 Gruzin podejrzany o zabójstwo policja.pl

Zatrzymany na Ukrainie na podstawie międzynarodowego listu gończego Mamuka K. podejrzany o zabójstow 28-letniej kobiety, Mamuka K. 5 maja został przetransportowany do Łodzi pod eskortą policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Łodzi oraz łódzkich kontrterrorystów.

Gruzin niemal do końca robił wszystko, aby uniknąć odpowiedzialności w Polsce. Jeszcze w poniedziałek 3 czerwca dokonał samookaleczenia, w dniu przylotu był agresywny i stawiał opór ukraińskim policjantom dlatego też specjalne środki ostrożności, które spowodowały, że podczas konwoju do Łodzi zachowywał się już spokojnie.

Transport lotniczy z Ukrainy wylądował 4 czerwca na warszawskim lotnisku. Mężczyzna wcześniej ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Do ustalenia jego miejsca pobytu i zatrzymania doprowadzili w listopadzie 2018 roku polscy policjanci przy współpracy z policją ukraińską i oficerem łącznikowym Gruzji. Na ekstradycję z Ukrainy do naszego kraju ostatecznie zgodził się Sąd Apelacyjny w Kijowie. Dla nas była to sprawa honorowa.

Wydanie podejrzanego przez stronę ukraińską to efekt bardzo dobrej współpracy i działań polskiej Prokuratury i Policji z Prokuraturą i Policją Ukrainy.

a