sobota, maj 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 03 czerwiec 2019 15:06

Trzylatka odnaleziona przez policjantów Wyróżniony

Napisane przez policja.pl/Red/Tb
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Trzylatka odnaleziona na Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji Trzylatka odnaleziona na Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji policja.pl

Policjanci podczas Międzynarodowego Festiwalu Artystów Ulicznych i Precyzji odnaleźli trzylatkę zanim rodzice zorientowali się o jej zaginięciu.

Dwa weekendy, dwa festyny, odnaleziona dwójka dzieci — to efekt działań policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu. Tym razem mundurowi odnaleźli 3-latkę zanim rodzice zorientowali się, że dziewczynka zaginęła.

W ubiegłą niedzielę policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Radomiu zabezpieczali Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji, który odbywał się w Radomiu. Czuwali nad bezpieczeństwem widzów i artystów. W czasie jego trwania, w ciągu kilkunastu minut, odnaleźli zaginioną 9-latkę.

Tym razem sytuacja była trochę inna, ale także zakończyła się szczęśliwie. W czasie festynu rodzinnego, który odbywał się w Nowym Mieście nad Pilicą, mieli pokazać widzom techniki i taktyki interwencji. Jadąc w stronę powiatu grójeckiego, w Milejowicach ich uwagę przykuło dziecko, które spacerowało samotnie, bez opieki rodziców. Policjanci natychmiast zatrzymali radiowozy i podeszli do dziewczynki, która prowadziła przed sobą wózek dla lalek. 3-latka od razu uśmiechnęła się na widok policjantów. Przedstawiał, jednak nie potrafiła powiedzieć, gdzie mieszka.

Policjanci od razu skontaktowali się z operatorem numeru 112 oraz dyżurnym radomskiej komendy informując, że zaopiekowali się dzieckiem i zaczęli poszukiwania rodziców. Wchodzili na każdą posesję w Milejowicach. Po rozmowach z mieszkańcami ustalili adres dziecka i przekazali dziewczynkę matce. Jak się okazało, dziecko pozostało pod opieką dziadka, który nie zauważył, jak 3-latka wyszła na dwór i przeszła ok. 700 metrów, po czym się zgubiła.

Po akcji policjanci wyruszyli w dalszą drogę, gdzie w czasie festynu ich pokaz został przyjęty ogromnymi brawami.

a