poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
wtorek, 30 kwiecień 2019 14:08

Siedlce: Wystawiał zwolnienia za łapówkę

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Siedlce: Wystawiał zwolnienia za łapówkę fot. policja.pl

Wczoraj policjanci Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach zatrzymali siedleckiego lekarza.

Jak ustalono lekarz w zamian za łapówki, wystawiał zaświadczenia lekarskie. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Na trop skorumpowanego medyka siedleccy policjanci wpadli jakiś czas temu. Do śledczych dotarły informacje, że w Siedlcach lekarz w zamian za łapówki wystawia stosowne zaświadczenia o niezdolności do pracy. Dysponując zeznaniami pacjentów policjanci zdecydowali się zatrzymać mężczyznę w miejscu pracy, był kompletnie zaskoczony wizytą stróżów prawa.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Za te czyny grozi odpowiedzialność karna nawet do 10 lat więzienia. W trakcie postępowania policjanci ustalili, że medyk w zależności od rodzaju wydanego zaświadczenia przyjmował kwoty od 50 do 100 zł. Nie gardził również alkoholem oraz prezentami od pacjentów.

W momencie zatrzymania policjanci zabezpieczyli w gabinecie lekarza kilka tysięcy złotych, a w bagażniku jego auta kilka butelek markowych alkoholi. Należy podkreślić, że zatrzymanie lekarza nie kończy tej sprawy. Śledztwo trwa. Policjanci nadal będą wykonywać czynności.

Przypominamy, że przepis art. 229 & 6 kk zwalnia od odpowiedzialności karnej osoby , które wręczyły łapówkę jeżeli same powiadomią o tym fakcie i ujawnią istotne okoliczności zdarzenia zanim organ powołany do ścigania tego typu przestępstw się o tym dowie.

a