wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
czwartek, 25 kwiecień 2019 17:08

Nowe: Kobieta chciała skoczyć z wiaduktu

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nowe: Kobieta chciała skoczyć z wiaduktu fot. policja.pl

39-letnia kobieta chciała skoczyć z wiaduktu przebiegającego nad autostradą, ale policjanci wykorzystali moment i ściągnęli ją w bezpieczne miejsce. Ostatecznie zaopiekowali się nią lekarze.

Do zdarzenia doszło wczoraj na terenie gminy Nowe, pow. świecki. Po 21.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że 39-letnia mieszkanka Nowego może potrzebować pomocy. Jak przekazała zgłaszająca, kobieta miała przemieszczać się drogą w stronę Warlubia, w dodatku bez elementów odblaskowych. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, którzy zaczęli patrolować główne drogi prowadzące w stronę Warlubia. W tym czasie poszukiwana przez policjantów 39-latka skontaktowała się ze znajomą, informując, że jest na moście, po czym rozłączyła się. 

st. sierż. Patryk Sulkowski oraz st. sierż. Adrian Maryniak skontrolowali kilka możliwych miejsc, gdzie mogłaby udać się kobieta. Policjanci odnaleźli ją w Gajewie (pow. świecki) stojącą za barierką wiaduktu, pod którym biegnie autostrada. Mundurowi niemal w ostatniej chwili chwycili 39-latkę, uniemożliwiając jej skok, a następnie ściągnęli w bezpieczne miejsce. Kobieta trafiła pod opiekę lekarzy.

Dzięki skutecznemu działaniu funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Nowem nie doszło do tragedii.

 

a