poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 13 luty 2019 14:46

Próbowała wyłudzić pieniądze z banków. Usłyszała prawie 150 zarzutów

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żurominie przeprowadzili postępowanie wyjaśniające, które zakończyło się przedstawieniem zarzutów 40-letniej mieszkance powiatu żuromińskiego.

Kobieta podejrzana jest o to iż wyłudziła oraz usiłowała wyłudzić prawie 150 pożyczek z banków i firm pożyczkowych. Kobiecie grozi do 8 lat więzienia.

W styczniu 2017 roku do Wydziału Kryminalnego w komendy w Żurominie wpłynęło zawiadomienie dotyczące nieznanej osoby, która mogła wyłudzić pożyczkę posługując się danymi jednej osoby - mieszkanki powiatu żuromińskiego. Ponadto sprawca w celu wyłudzenia pożyczek miał posługiwać się kilkoma numerami telefonów zarejestrowanymi u różnych operatorów. Miał także korzystał z internetu różnych dostawców usług. W trakcie prowadzonego postępowania przygotowawczego podjęto szereg czynności oraz nawiązano współpracę z przedstawicielami operatorów sieci komórkowych, dostawców usług internetowych oraz z przedstawicielami banków, a także parabanków, dzięki której udało uzyskać się informacje stanowiące podstawę do przedstawienia zarzutów sprawcy powyższego przestępstwa.

W toku prowadzonego postępowania ustalono podejrzaną, którą okazała się mieszkanką powiatu żuromińskiego. Ustalono, iż kobieta wyłudziła oraz próbowała wyłudzić szereg pożyczek posługując się danymi trzech innych osób (kolejnej z powiatu żuromińskiego i dwóch z powiatu radomskiego). Łącznie podejrzana wyłudziła i usiłowała wyłudzić 147 razy pożyczek z 14 banków i firm pożyczkowych. Podejrzanej zostały przedstawione zarzuty. 40-latka przyznała się do zarzucanych jej czynów w związku z tym został sporządzony akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Mławie. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

źródło: policja.pl

a