czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
piątek, 18 styczeń 2019 16:44

Zabezpieczenie uroczystości pogrzebowych Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W związku z uroczystościami pogrzebowymi Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza informujemy o utrudnieniach w ruchu, które wystąpią dzisiaj oraz w sobotę w ścisłym centrum Gdańska. Policjanci będą na trasie dbać o bezpieczeństwo oraz w miarę możliwości upłynniać ruch.

Zachęcamy osoby, które planują wziąć udział w uroczystościach o korzystanie z komunikacji miejskiej. Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości pogrzebowych czuwać będą policjanci.

Dzisiaj, 18.01.br., o godzinie 17:00, nastąpi wyprowadzenie trumny z ciałem Prezydenta Gdańska z Europejskiego Centrum Solidarności do Bazyliki Mariackiej w Gdańsku. Policjanci na trasie przemarszu będą czasowo wyłączać ruch. Kondukt przejdzie ulicami: Doki, Łagiewniki, Stolarska, Staromiejska, Pańska, Węglarska, Piwna.

W sobotę, 19.01.br., o godzinie 12.00, rozpocznie się msza pogrzebowa w Bazylice Mariackiej.

Nad bezpieczeństwem uczestników uroczystości pogrzebowych oraz mieszkańców Gdańska czuwać będą policjanci ruchu drogowego, prewencji, pionu kryminalnego.

Ponadto w sobotę w godzinach od 9.00 do 17.00 funkcjonariusze będą pełnili dyżur w tymczasowym posterunku Policji przy ul. Piwnej 32/35. Będą  też mieli stały kontakt z psychologami z Centrum Interwencji Kryzysowej oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, do których w razie potrzeby skierowane zostaną osoby potrzebujące wsparcia psychologicznego. Zespół psychologów i pracowników MOPR-u swój dyżur będzie pełnił w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej przy ul. Długi Targ 39/40.

Zachęcamy wszystkich, którzy planują wziąć udział w uroczystościach, o korzystanie z komunikacji miejskiej.

Apelujemy też do wszystkich osób o stosowanie się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy.

(KWP w Gdańsku)

a