poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 16 styczeń 2019 15:45

Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2019"

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ruszyła akcja "Bezpieczne ferie 2019" fot. slaska.policja.pl

Podczas zimowego wypoczynku nad bezpieczeństwem osób korzystających z rekreacji na stokach czuwać będą policyjne patrole narciarskie.

Mundurowi będą pełnić służbę na kilkunastu stokach w Beskidzie Śląskim i Żywieckim, po tym jak skończyli cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu w górach.

Podczas ferii w myśl kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, nad spokojnym wypoczynkiem narciarzy i snowboardzistów czuwać będą policyjne patrole narciarskie. Tworzy je grupa 60 mundurowych z województwa śląskiego: 12 z Oddziału Prewencji Policji z Katowic, 17 z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Bielska - Białej oraz 34 policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji z Katowic. Dziś mundurowi kończą cykl kilkudniowych szkoleń przygotowujących ich do sezonu narciarskiego, a od jutra rozpoczynają służbę patrolową na stokach. Spotkać ich można na terenie ośrodków narciarskich w  Beskidzie Śląskim i Żywieckim tj.: Czantoria, Soszów, Nowa Osada, Cieńków, Zagroń, Złoty Groń, Pilsko i Skrzyczne.

Ferie zimowe 2019: 

14 stycznia - 27 stycznia kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, 21 stycznia - 3 lutego, podlaskie, warmińsko-mazurskie

28 stycznia - 10 lutego dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie 

11 lutego - 24 lutego lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie

źródło: policja.pl

a