wtorek, maj 17, 2022
Follow Us
środa, 17 październik 2018 15:00

Areszt za atak na policjanta podczas Marszu Równości

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tymczasowy areszt zastosował dzisiaj Sąd Rejonowy w Lublinie wobec 34-latka, który podczas Marszu Równości gazem zaatakował policjanta.

Funkcjonariusz ruchu drogowego zabezpieczał jedno ze skrzyżowań dbając o bezpieczeństwo kierujących jak i uczestników zgromadzenia.

Do zdarzenia doszło 13 października na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z ul. Bajkowskiego podczas zabezpieczenia marszu równości. Policjant ruchu drogowego zabezpieczał ulicę aby samochody w tym czasie nie wjeżdżały na skrzyżowanie.

W pewnym momencie jeden z uczestników nielegalnego zbiegowiska zaatakował policjanta.

Użył gazu pieprzowego, kierując go w twarz funkcjonariusza. Zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamery. Po publikacjach w mediach sprawca sam zgłosił się do komisariatu. Okazał się nim  34-letni mieszkaniec Lublina. Dotychczas nie był karany.

Został zatrzymany i dziś usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci doprowadzili 34-latka do prokuratury natomiast  dziś do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Sąd Rejonowy w Lublinie przychylił się do wniosku i zastosował wobec 34-latka ostateczny i najbardziej dotkliwy środek zapobiegawczy jakim jest tymczasowy areszt.

Policjanci podczas zabezpieczeń manifestacji lub imprez masowych dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

a