niedziela, maj 22, 2022
Follow Us
wtorek, 02 październik 2018 13:09

Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe

Napisane przez Centrum Prasowe PAP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o przestępstwa narkotykowe fot. Wikipedia.org

Prokuratura Rejonowa Szczecin-Śródmieście skierowała do Sądu Rejonowego Szczecin-Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o popełnienie przestępstw o charakterze narkotykowym w tym m. in. o to, że w dniu 2 kwietnia 2018 r. w Szczecinie, posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, brał udział w obrocie znaczą ilością środków odurzających w ten sposób, że posiadał on przy sobie, w samochodzie oraz w mieszkaniu marihuanę o łącznej masie 98,5 grama netto, w celu dalszej dystrybucji, tj. o przestępstwo z art. 56 ust. 1 i 3ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i inne.

W dniu 2 kwietnia 2018 r. na jednej z ulic w centrum Szczecina funkcjonariusze Policji podjęli interwencję wobec podejrzanego, podczas której ujawniono przy podejrzanym plastikowe pudełko z zawartością suszu roślinnego, którym okazała się marihuana. W wyniku przeszukania pojazdu i mieszkania, w którym zamieszkiwał podejrzany, również ujawniono ten narkotyk. Łącznie podejrzany posiadał blisko 100 gram marihuany.

Poczynione w toku śledztwa ustalenia wykazały również, że podejrzany w dniu 2 kwietnia 2018 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił innej osobie marihuanę w wadze 4,41 grama. W związku z powyższym prokurator przedstawił podejrzanemu również zarzut z art. 59 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W toku postępowania podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzany (lat 25) nie był w przeszłości karany sądownie.

W toku śledztwa nie przyznał się do zarzutów.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwa, w tym m. in. z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

a