wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
piątek, 28 wrzesień 2018 15:38

Pijany traktorzysta jechał po asfalcie z opuszczonym kultywatorem

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pijany traktorzysta jechał po asfalcie z opuszczonym kultywatorem fot. Policja.pl

Policjant z Łęcznej w czasie wolnym od służby zatrzymał pijanego traktorzystę. Mężczyzna jadąc ciągnikiem po asfalcie miał opuszczony kultywator rolniczy.

Okazało się, że 63-latek jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania. Za swoje postępowanie będzie odpowiadał teraz przed sądem.

Wczoraj po godz. 20:00 w miejscowości Rozkopaczew policjant z Łęcznej w czasie wolnym od służby, wspólnie ze swoim znajomym zatrzymał nietrzeźwego traktorzystę. Funkcjonariusz zauważył kierującego ciągnikiem rolniczym, który jechał bez włączonych świateł całą szerokością asfaltu i miał podłączony i opuszczonym kultywator.

Policjant zaraz po zatrzymaniu kierowcy wezwał na miejsce patrol, który potwierdził jego podejrzenia. Okazało się bowiem, że 63-letni mieszkaniec gm. Ostrów Lubelski miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto, jak ustalili mundurowi, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Nowy odcinek drogi, którą jechał nieodpowiedzialny kierowca, na szczęście nie został uszkodzony.

Teraz 63-latek za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

a