poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 19 wrzesień 2018 12:31

Pijany 37-latek jeździł skuterem miejskim po torowisku

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wrocławscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę skutera miejskiego. Jeździł on po torowisku tramwajowym.

Mężczyzna miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Tłumaczył swoje zachowanie problemami życiowymi. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu patrolowali nocą ulice miasta. W trakcie przejazdu przez osiedle Psie Pole zauważyli mężczyznę na skuterze. Jechał on po torowisku tramwajowym ledwo utrzymując się na jednośladzie. Policjanci postanowili skontrolować mężczyznę. 37-latek podróżował skuterem elektrycznym wynajętym z miejskiej wypożyczalni. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że ma 1,3 promila alkoholu w organizmie. Kierowca próbował tłumaczyć, że jego stan spowodowany był życiowymi problemami i nie zdawał sobie sprawy, jakie zagrożenie może spowodować dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Mężczyzna trafił do Wrocławskiego Ośrodka Pomocy Osobom Nietrzeźwym. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności.

a