sobota, maj 18, 2024
Follow Us
środa, 29 sierpień 2018 14:59

Bezpieczna droga do szkoły

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Bezpieczna droga do szkoły fot. Policja.pl

Najmłodsi, jeszcze przez kilka dni mogą cieszyć się wakacjami.

Jak spędzą ten czas policjanci z Sulęcina? Pracowicie - przede wszystkim z myślą o bezpieczeństwie uczniów, którzy za chwilę wrócą do szkolnych ławek. Funkcjonariusze sprawdzają stan oznakowania w rejonach szkół oraz przejść dla pieszych. 3 września uczniowie wyruszą w drogę do szkoły, a mundurowi już teraz dbają o to, aby była ona bezpieczna.

Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, sporo pracy mają policjanci. Jak co roku sprawdzają czy znaki w rejonach przejść dla pieszych i szkół są czytelne i prawidłowo usytuowane. Ich uwaga skupia się zarówno na oznakowaniu poziomym jak i pionowym, ale również na stanie urządzeń ostrzegawczo – zabezpieczających. Działania prowadzone są na terenie całego powiatu sulęcińskiego. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości, policjanci skierują pisma do zarządców dróg z wnioskiem o uzupełnienie oznakowania lub usunięcie usterek. Już za kilka dni ruch w rejonach szkół będzie naprawdę duży. Dlatego sulęcińscy mundurowi robią wszystko, aby już dziś zadbać o sprawną, a przede wszystkim bezpieczną drogę do szkoły.

Z początkiem września, kolejne działania polegać będą na patrolowaniu rejonów placówek edukacyjnych oraz przejść dla pieszych. Bezpieczeństwo uczniów to priorytet. Zadbajmy wspólnie aby droga do szkoły była bezpieczna.

Kierowcom i pasażerom, przypominamy o obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików ochronnych. Wyrobienie tego nawyku to praca domowa zarówno dla starszych jak i młodszych podróżujących. Ruch w okolicach szkół, szczególnie rano, jest większy. Pamiętajmy o przestrzeganiu ograniczeń prędkości, zwracajmy uwagę na znaki, a przede wszystkim kierujmy się zdrowym rozsądkiem. Pośpiech i nerwy, nigdy nie są dobrymi kompanami podróży. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożność w rejonie przejść dla pieszych oraz przystanków autobusowych. Przypominajmy naszym pociechom o elementarnych zasadach bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Wszystkim uczniom życzymy aby ostatnie wolne dni spędzili radośnie, a przede wszystkim bezpiecznie.

Artykuły powiązane

a