wtorek, czerwiec 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 27 sierpień 2018 14:10

Antyterroryści na ziemi i w powietrzu

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczne pokazy lotnicze Air Show, które odbyły się w Radomiu zabezpieczało kilkudziesięciu antyterrorystów z jednostek z całego kraju.

Pełnili służbę zarówno na lotnisku, trasach dojazdowych, jak i na pokładzie policyjnego śmigłowca.

Policyjni antyterroryści wykonują najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne zadania. Są w stanie w każdej chwili skutecznie reagować na zamach terrorystyczny, porwanie, czy inne niebezpieczne zdarzenia, których ofiarami mogą paść niewinni, przypadkowi ludzie. Antyterrorysci niosą również pomoc w trakcie klęsk i katastrof, a także uczestniczą w działaniach o charakterze prewencyjnym.

Kandydaci do tej specyficznej służby muszą się wyróżniać doskonałą sprawnością fizyczną, ale też takimi cechami psychiki, które pozwolą podejmować decyzje w ekstremalnie trudnych warunkach. Przez żmudne treningi policyjni antyterroryści do perfekcji mają opanowaną taktykę AT, strzelanie, nurkowanie, skoki spadochronowe, ratownictwo wysokościowe, ochronę osób oraz działania z materiałami i urządzeniami wybuchowymi.

W miniony weekend policjanci charakterystycznych mundurach multicam z Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP oraz Samodzielnych Pododdziałów Antyterrorystycznych Policji z Radomia, Gdańska, Białegostoku, Krakowa, Rzeszowa, Poznania, Wrocławia, Łodzi, Olsztyna, Kielc, Bydgoszczy i Warszawy zabezpieczali tegoroczne największe pokazy lotnicze, które odbyły się w Radomiu.

„Ateciaki” pełnili służbę zarówno na lotnisku, trasach dojazdowych, jak i na pokładzie policyjnego śmigłowca. Czujnie obserwowali z kilku miejsc cale lotnisko wypatrując potencjalnych zagrożeń, które mogły zakłócić przebieg pokazów.

a