poniedziałek, maj 16, 2022
Follow Us
środa, 22 sierpień 2018 14:46

Areszt za przestępstwa narkotykowe

Napisane przez Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt za przestępstwa narkotykowe fot. Policja.pl

W niedzielę (19 sierpnia) dzielnicowi z Żar interweniowali w jednym z mieszkań. Podczas wykonywanych czynności ujawnili znaczne ilości narkotyków.

W związku z tym policjanci zatrzymali 37-latka oraz zabezpieczyli łącznie 2 kilogramy suszu roślinnego i 15 krzewów konopi. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

W niedzielne popołudnie (19 sierpnia) żarscy dzielnicowi skierowani zostali przez oficera dyżurnego na interwencję związaną z nieporozumieniem sąsiedzkim. W trakcie wykonywanych czynności w jednym z mieszkań policjanci poczuli silną woń przypominającą zapach marihuany. Postanowili sprawdzić swoje podejrzenia i w różnych częściach mieszkania ujawnili łącznie 2 kilogramy suszu roślinnego oraz 15 krzewów konopi. W związku z tym policjanci zatrzymali 37-latka oraz zabezpieczyli narkotyki. Dalsze czynności pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutów posiadania, uprawy i udzielania środków odurzających. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Żarach zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Artykuły powiązane

a