czwartek, kwiecień 18, 2024
Follow Us
poniedziałek, 16 lipiec 2018 12:57

Zarzut i areszt za spowodowanie obrażeń skutkujących śmiercią 46-latka

Napisane przez PK/Centrum Prasowe PAP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zarzut i areszt za spowodowanie obrażeń skutkujących śmiercią 46-latka fot. prokuratura.kielce.pl

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo przeciwko Pawłowi P. Podejrzany jest on o spowodowanie obrażeń skutkujących śmiercią 46-letniego pokrzywdzonego.

Obrażenia skutkowały zgonem pokrzywdzonego

Do zdarzenia doszło wieczorem 10 lipca 2018 roku na ulicy Grota-Roweckiego w Kielcach. Pokrzywdzony podszedł do grupy nastolatków i w pewnym momencie doszło do sprzeczki słownej pomiędzy nimi. Następnie Paweł P. uderzył pokrzywdzonego w głowę. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń, w następstwie których doszło do jego śmierci.

Sprawca został zatrzymany 11 lipca 2018 roku i następnego dnia doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód w Kielcach.

Podejrzany został tymczasowo aresztowany

Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut umyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią pokrzywdzonego.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia, które są zasadniczo zbieżne z ustaleniami śledztwa.

Mając na uwadze zgormadzony w sprawie materiał dowodowy prokurator wystąpił 12 lipca 2018 roku wieczorem do Sądu Rejonowego w Kielcach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na okres 3 miesięcy.

Sąd 13 lipca 2018 roku uwzględnił wniosek prokuratora i tymczasowo aresztował podejrzanego.

Czyn zarzucany podejrzanemu zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

a