sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
piątek, 15 grudzień 2017 11:43

52 osoby uratowane dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych Wyróżniony

Napisane przez red.
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
52 osoby uratowane dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych aeronautica.difesa.it

Do tej pory uratowano 52 osoby dzięki śmigłowcom Sił Powietrznych z 15 Pułku lotniczego w Cervia, które od wczoraj pracowały w różnych miejscowościach dotkniętych złymi warunkami pogodowymi w Prowincji Reggio Emilia.

Siły zbrojne interweniowały od pierwszych godzin alarmu przy użyciu środków ratowniczych wprowadzonych przez Ministerstwo Obrony we współpracy z Ochroną Cywilną, ze Strażą Pożarną oraz z innymi Instytucjami w regionie.

W szczególności, zostały wykorzystane 2 śmigłowce, jeden HH-139, a drugi HH-101, zarówno w celu uratowania osób, które zostały odcięte i znajdowały się w niebezpieczeństwie, jak i do transportu worków z piaskiem i innych materiałów niezbędnych dla Zespołów Ratowniczych.

Szczególnie trudne były - o czym świadczą różne zdjęcia dostępne w sieci oraz w telewizji – akcje ratownicze, mające na celu uratowanie osób z dachów mieszkań, budynków, biur, które zostały odcięte w wyniku powodzi. Akcje te zostały przeprowadzone przez ratowników przy użyciu wciągarki i specjalnych koszy. Aby ułatwić koordynację akcję ratowniczych zbudowano w Lentigione, w części gminy Brescello (Reggio-Emilia), mobilną stację radiową, prawdziwą wieżę kontrolną, w celu zarządzania lokalnym ruchem lotniczym i różnymi systemami lotniczymi, które są zaangażowane w pomoc.

Działanie ratownictwa lotniczego dla ludności cywilnej jest jedną z podwójnych możliwości, którą Włoskie Siły Powietrzne, we współpracy z innymi rodzajami Sił Zbrojnych - codziennie zapewnia społeczności lokalnej w przypadku misji z zakresu użyteczności publicznej lub podczas katastrof, tak jak w tym przypadku, zawsze działając w ścisłej synergii i wspierając różne Agencje i Organy Państwowe zangażowane w ratownictwo naziemne i powietrzne.

15 Pułk Włoskich Sił Powietrznych zapewnia – 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku – pomoc osobom znajdującym się w niebezpieczeństwie, jak również, współdziała w realizacji misji z zakresu użyteczności publicznej, takich jak poszukiwanie zaginionych na morzu lub w górach, transport sanitarny chorych w nagłych przypadkach zagrażających życiu. Poziom wykształcenia załogi, parametry techniczne maszyn będących na wyposażeniu pułku, a także wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu oraz technik, tak jak na przykład używanie noktowizorów, często sprawiają, że Włoskie Siły Powietrzne są jedyną formacją, która jest w stanie działać z sukcesem w przypadku pojawienia się sytuacji kryzysowych, dzięki na przykład możliwości realizacji misji w dzień jak i w nocy oraz w złych warunkach pogodowych. Od momentu powstania aż do dziś załogi 15 Pułku uratowały około 7200 osób będących w niebezpieczeństwie zagrażającym życiu.

Opublikowano 13 grudnia 2017 w raporcie Obrony i Bezpieczeństwa Narodowego /Video Report przez OFCS Report

a