sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
wtorek, 05 wrzesień 2017 14:06

Policja odzyskała skradzione samochody

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Policja odzyskała skradzione samochody pexels.com

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku podjętych działań odzyskali zrabowany samochód marki Mercedes. Jego wartość oszacowano na ponad 130 tys. zł. Auto skradzione zostało zaledwie kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Również mundurowym ze strzeleckiej drogówki udało się zatrzymać 20-latka, który próbował uciec skradzionym samochodem, jadąc z prędkością nawet 150 km/h w terenie zabudowanym.

Szybka akcja możliwa była dzięki bardzo dobrej współpracy wałbrzyskich policjantów z funkcjonariuszami z polsko-niemieckiej placówki w Świecku, którzy przekazali informację o kradzieży pojazdu. Jak ustalono, pojawił się on na terenie powiatu wałbrzyskiego. Skradzione auto odnaleziono w rejonie dzielnicy Podzamcze.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali wytypowany pojazd do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 38-letni wałbrzyszanin. Samochód skradziony został zaledwie kilka godzin wcześniej na terytorium Niemiec. Auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu strzeżonym.

Obecnie funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w celu ustalenia wszystkich okoliczności tej sprawy.

***

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy po raz kolejny potwierdzili swój profesjonalizm i skuteczność. Kilka tygodni temu odzyskali skradziony samochód. Wtedy okazało się, że jego właściciel jeszcze nie wiedział, że jego auto zostało zrabowane.

Tym razem dzięki ich pracy zatrzymany został 20-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, który próbował uciekać kradzionym samochodem. Cała sytuacja miała miejsce w poniedziałek 4 września w Gościmiu w gminie Drezdenko. Mundurowi zauważyli kierowcę jadącego niebieskim audi, który od razu wzbudził ich podejrzenie. Kiedy ruszyli, aby go zatrzymać do kontroli, szybko okazało się, że kierowca nie ma zamiaru z nimi rozmawiać. Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie, kierowca audi kontynuował jazdę, powodując ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Jadąc w kierunku Starego Kurowa, kilkukrotnie wyprzedzał na łuku drogi, a nawet wykorzystywał do tego chodniki. Pędził nawet 150 km/h w terenie zabudowanym. Ta informacja trafiła do dyżurnego strzeleckiej komendy, który w rejon pościgu skierował dostępne patrole. Kierowca audi, uciekając przed policjantami, stanowił ogromne zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Kiedy wjechał na wąską drogę gruntową w Starym Kurowie, stracił panowanie nad samochodem i wypadł z drogi, uderzając w drzewo. Pojazd, którym kierował stanął w płomieniach.

Mężczyzna kontynuował ucieczkę na pieszo. Szybko jednak został zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec powiatu strzelecko-drezdeneckiego, notowany wcześniej za przestępstwa, natomiast auto, którym uciekał zostało skradzione na terenie Niemiec, a jego wartość wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Jeszcze tego samego dnia nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnego aresztu. Niebawem usłyszy zarzuty związane z kradzieżą samochodu, niezatrzymaniem się do kontroli i spowodowaniem zagrożenia w ruchu drogowym.

a