sobota, czerwiec 25, 2022
Follow Us
środa, 02 sierpień 2017 11:14

Używali tabletu do kradzieży samochodów

Napisane przez policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Używali tabletu do kradzieży samochodów Wikipedia

Policjanci zwalczający przestępczość samochodową w toku prowadzonych czynności na gorącym uczynku kradzieży luksusowego BMW X5 zatrzymali w Tarnowie 3 mężczyzn. Trudnili się oni kradzieżami luksusowych samochodów przy pomocy tabletu. Zatrzymanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

3 mieszkańców Małopolski wyspecjalizowało się w kradzieżach luksusowych samochodów. Przy pomocy urządzeń elektronicznych pokonywali zabezpieczenia drogich pojazdów, a następnie dokonywali ich kradzieży. W zeszłym tygodniu w Tarnowie usiłowali ukraść samochód BMW X5 o wartości około 300 tys. zł.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali sprawców na gorącym uczynku. Dodatkowo funkcjonariusze uzyskali informację i na posesji ujawnili skradzionego lexusa. Trzej zatrzymani mężczyźni to mieszkańcy powiatu krakowskiego w wieku od 25-34 lat.

Zatrzymanym przedstawiono już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu i doprowadzono do tarnowskiej prokuratury. Po analizie przedstawionych dowodów tarnowski sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec wszystkich zatrzymanych.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tarnowie w kierunku artykułu 279 kodeksu karnego. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. Sprawa ta ma charakter rozwojowy.

a