czwartek, wrzesień 21, 2023
Follow Us

Nawrocki

sobota, 08 lipiec 2017 08:05

Nieprzemyślany żart mógł doprowadzić do katastrofy

Napisane przez KG/policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nieprzemyślany żart mógł doprowadzić do katastrofy slaska.policja.pl
Kryminalni z Myszkowa zatrzymali 15-latka i 16-latka, którzy na szlaku kolejowym w okolicach Poraju ułożyli przeszkody. Nieprzemyślany żart mógł doprowadzić do katastrofy. Na szczęście zakończyło się na uszkodzeniach lokomotywy.

 W sobotni wieczór, 01.07.br., dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał zgłoszenia, że na torowisku w Poraju, w pobliżu niestrzeżonego przejazdu kolejowego, zostały rozłożone przeszkody, na które najechał pociąg osobowy relacji Gliwice- Częstochowa. Policjanci przybyli na miejsce znaleźli leżące na torach betonowe bloki i znak kolejowy.

Jak ustalili śledczy, pociągiem tym podróżowało ponad 100 osób.

Poza uszkodzeniami lokomotywy, na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

W związku ze zdarzeniem, utrudnienia na szlaku trwały kilka godzin. W niedzielę, 02.07.br., myszkowska policja otrzymała kolejne zgłoszenie, że w tym samym miejscu znowu nieznani sprawcy ułożyli przeszkody - tym razem kamienie. To zmusiło załogę pociągu intercity relacji Zwardoń - Warszawa do zatrzymania składu. Śledczy pracujący nad tą sprawą wpadli na trop dwóch mieszkańców Poraja. Okazali się nimi 15 i 16-latkowie, którzy tego samego dnia zostali zatrzymani. Chłopcy trafili do policyjnej izby dziecka.

Wczoraj, 04.07.br.,młodzi ludzie usłyszeli zarzuty spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Chłopcy przyznali się do winy i tłumaczyli to jako głupi i nieprzemyślany żart. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny. Jednak to nie jedyne konsekwencje tych wybryków, gdyż koszty, jakie poniosła przez to kolej, mogą obciążyć rodziców nieletnich.

a