czwartek, grudzień 07, 2023
Follow Us
piątek, 07 lipiec 2017 06:33

Areszt dla sprawcy zabójstwa

Napisane przez KG
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Areszt dla sprawcy zabójstwa torun.sr.gov.pl
Na podstawie zgromadzonego przez śledczych materiału dowodowego toruński sąd aresztował 24–latka, który usłyszał zarzut zabójstwa 51-letniego mieszkańca Kończewic. Jego wytypowanie i zatrzymanie to efekt kilkugodzinnej wspólnej pracy kryminalnych z Torunia i z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w celi. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Przypomnijmy: w minioną sobotę, 01.07.br., około 8:00, dyżurny policji w Toruniu otrzymał informację z pogotowia o zgonie 51-latka w Kończewicach.

Na miejsce skierowani zostali kryminalni z KMP w Toruniu. W trakcie oględzin okazało się, że mężczyzna ma kilka ran, co znaczyło, że nie zmarł śmiercią naturalną.

Wtedy do sprawy dołączyli kryminalni z komendy wojewódzkiej w Bydgoszczy. Efektem wspólnej kilkugodzinnej pracy było wytypowanie, a później zatrzymanie 24-letniego mieszkańca gminy Chełmża.

Podejrzany był kompletnie pijany. W chwili zatrzymania miał prawie 4 promile alkoholu w organizmie.

Wczoraj, 03.07.br., po południu, na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Toruniu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 24-latka, który wcześniej usłyszał zarzut zabójstwa. Teraz mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi. Za zabójstwo grozi mu kara dożywotniego więzienia.

a