środa, maj 22, 2024
Follow Us
wtorek, 04 lipiec 2017 06:39

Kolejne laboratorium amfetaminy zlikwidowane

Napisane przez CBŚP / Policja.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kolejne laboratorium amfetaminy zlikwidowane CBŚP / Policja.pl

Zlikwidowanie nielegalnego laboratorium amfetaminy, zabezpieczenie 46 litrów płynnej amfetaminy i zatrzymanie 3 mężczyzn podczas produkcji narkotyków - to finał działań policjantów CBŚP z Wrocławia.

"Chemicy" usłyszeli zarzuty związane z wytwarzaniem znacznych ilości środków psychotropowych. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. Gdyby udało im się dokończyć produkcję, uzyskaną amfetaminę mogliby sprzedać za prawie 2 mln złotych.

Policjanci CBŚP z Wrocławia uzyskali informację, że w centrum Strzelina może znajdować się nielegalne laboratorium amfetaminy. Funkcjonariusze ustalili, że  proceder ten jest zaangażowanych trzech mężczyzn do 23 do 38 lat. Okazało się również, że nie zajmują się oni tylko produkcja narkotyków. Sprzedawali również narkotyki, które przemycali z Holandii.

Funkcjonariusze CBŚP wkroczyli na posesję w momencie trwania produkcji.

Trzej "chemicy" zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Policjanci zabezpieczyli urządzenia i odczynniki chemiczne niezbędne do wytwarzania narkotyku.

W budynku znaleźli 46 litrów płynnej amfetaminy. Z takiej ilości można uzyskać ponad 60 kilogramów sproszkowanego narkotyku wartego prawie 2 mln złotych.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty związane z produkcją znacznych ilości narkotyków.

Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci CBŚP z Wrocławia nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

a