poniedziałek, sierpień 08, 2022
Follow Us
poniedziałek, 08 maj 2017 15:08

Policja gromadzi dowody ws. śmierci Polki w Egipcie

Napisane przez OKI
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prokuratura w Jeleniej Górze we współpracy z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu prowadzi postępowanie dotyczące śmierci 27-letniej Magdaleny Ż. w Egipcie.

Kobieta przyleciała do egipskiego kurortu Marsa Alam sama, utrzymywała jednak telefoniczny kontakt z partnerem, którego zaniepokoiło jej zachowanie. W porozumieniu z touroperatorem i polskim przedstawicielstwem dyplomatycznym w Kairze, zaplanowano wcześniejszy powrót Magdaleny Ż. do kraju. Z uwagi na pogarszający się stan zdrowia pokrzywdzonej, przewieziono ją do szpitala w Hurghadzie. Tam przybyły z Polski znajomy pokrzywdzonej w obecności rezydentki biura podróży uzyskał informację, iż Magdalena Ż. zmarła zmarła 30 kwietnia w wyniku obrażeń doznanych na skutek upadku z pierwszego lub drugiego piętra szpitala w miejscowości Marsa-Alam, w którym przebywała uprzednio.

Policja informuje, że trwają czynności związane z gromadzeniem materiału dowodowego, w szczególności przesłuchaniem świadków przebywających na terenie kraju oraz zabezpieczaniem elektronicznych nośników informacji oraz dokumentów pozwalających na ustalanie wstępnej wersji przebiegu zdarzenia.
Źródło: www.kurier.pap.pl.

a