środa, maj 22, 2024
Follow Us
poniedziałek, 27 marzec 2017 15:04

Po pościgu zatrzymano podejrzanego o napaść na 35-letnią kobietę

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po pościgu zatrzymano podejrzanego o napaść na 35-letnią kobietę fot. Komenda Stołeczna Policji

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji mińskiej komendy podjęli skuteczny pościg za podejrzanym o napaść na 35-letnią mieszkankę Mińska Mazowieckiego. Podejrzanym okazał się znany pokrzywdzonej 34-letni mińszczanin. Mężczyzna był nietrzeźwy i miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Podejrzanym usłyszał już w tej sprawie zarzuty karne. Pierwszy zarzut dotyczył usiłowania popełnienia rozboju, a drugi tzw. „stalkingu” czyli uporczywego nękania 35-latki, przez co podejrzany swoim zachowaniem wzbudzał w niej poczucie zagrożenia i naruszał jej prywatność. Na wniosek mińskiej prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt.

Policjanci z zespołu wywiadowczego odebrali komunikat od oficera dyżurnego o zdarzeniu, które miało miejsce w centrum Mińska Mazowieckiego. Jedną z mieszkanek miał zaczepić znany jej 34-letni mężczyzna, który wcześniej nękał ją i naruszał jej prywatność, a tym razem miał użyć wobec niej przemocy, chcąc prawdopodobnie zabrać jej torebkę. Stanowcza postawa kobiety uniemożliwiła mężczyźnie kradzież jej własności. Podejrzany oddalił się z miejsca opisywanej sytuacji.

Wywiadowcy ruszyli za opisywanym mężczyzną w pościg. Kilkaset metrów od miejsca gdzie doszło do „napaści” zauważyli podejrzanego. Policjanci dogonili go i zatrzymali.

Podejrzanego przewieziono do komendy, gdzie został zbadany alkomatem. Miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie.

Zebrany w sprawie przez policjantów i prokuratora materiał dowodowy, wstępnie uprawdopodobnił popełnienie przestępstw przez 34-latka. Podejrzanemu przedstawiono zarzut usiłowania popełnienia rozboju oraz zarzut tzw. „stalkingu” czyli uporczywego dręczenia i nękania kobiety.

Na wniosek prokuratury, sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Mężczyźnie grozi wyższy wymiar kary, za przestępstwa, o których popełnienie został podejrzany, odpowie jako recydywista.

a