środa, luty 01, 2023
Follow Us

Nawrocki

środa, 15 luty 2017 15:00

Po śladach do sprawcy włamania

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po śladach do sprawcy włamania fot. freeimages.com

Tuż po zgłoszeniu, grodziscy policjanci zatrzymali 25-latka, podejrzanego o dokonanie kradzieży z włamaniem. Do miejsca, gdzie ukryty był sprzęt z przestępstwa, funkcjonariusze dotarli po śladach. Właściciel odzyskał część skradzionych przedmiotów, a Grzegorz J. usłyszał zarzut karny.

Natychmiast po zgłoszeniu włamania do domku letniskowego w podgrodziskiej miejscowości i kradzieży sprzętu elektrycznego, policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców tego czynu w okolicy. Zauważone na śniegu ślady doprowadziły ich do posesji, na której było dwóch mężczyzn. Na widok radiowozu obserwowane osoby wbiegły do pobliskiego pomieszczenia. Podczas przeszukania tego miejsca, funkcjonariusze znaleźli kosiarkę, wiertarkę i przewody, które mogły pochodzić z włamania. Szybko potwierdził to policjantom właściciel okradzionej posesji. Odzyskany sprzęt został zabezpieczony, a obaj mężczyźni zatrzymani do wyjaśnienia.

Podczas dalszych czynności dochodzeniowych policjanci ustalili, że o dokonanie włamania podejrzany jest zatrzymany 25-latek. Grzegorz J. usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i dobrowolnie poddał się karze. To przestępstwo zagrożone jest karą nawet 10 lat pozbawienia wolności.

a