poniedziałek, czerwiec 27, 2022
Follow Us
poniedziałek, 13 luty 2017 14:57

Aresztowani za okradanie domków letniskowych

Napisane przez KSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Aresztowani za okradanie domków letniskowych fot. Komenda Stołeczna Policji

Policjanci z komisariatu w Serocku zatrzymali cztery osoby podejrzane o kradzieże z włamaniami do domków letniskowych. Krzysztof C. (44 l.), Łukasz P. (33 l.), Paulina O. (22 l.) oraz 15-latka usłyszeli już zarzuty. Część mienia została przez policjantów odzyskana. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Sąd zastosował w sprawie dwa tymczasowe areszty i policyjny dozór.

W grudniu ubiegłego roku do policjantów z Serocka dotarły informacje o włamaniach do domków letniskowych. Sprawcy kradli niemal wszystko, co miało jakąkolwiek wartość. Ginęło wyposażenie domków i sprzęt elektroniczny. Funkcjonariusze szukając sprawców przesłuchali wielu świadków i osoby, które mogły pomóc w ustaleniu włamywaczy. Przełom w dochodzeniu nastąpił w minionym tygodniu, kiedy to seroccy policjanci natrafili na ślad podejrzanych.

Trop poprowadził do czterech osób Krzysztofa C., Łukasza P., Pauliny O. oraz 15-latki. W trakcie przeszukania u zatrzymanych policjanci znaleźli i zabezpieczyli część utraconego mienia. Wszyscy zatrzymani już usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. 15-latką zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich.

Łukasz P. był już w przeszłości karany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu, natomiast Krzysztof C. działał w warunkach recydywy. Obaj mężczyzni zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące, natomiast Paulina O. został oddana pod dozór Policji.

Policjanci nadal pracują nad sprawą i nie wykluczają kolejnych zatrzymań oraz dodatkowych zarzutów.

a